مُشیر به چه شرکت ها و کارگاه هایی خدمات می دهد؟

کلیه مشاغل مشمول روابط کار که دارای 1 کارگر یا بیشتر هستند و حداقل های قانونی مصوب اداره کار را به پرسنل خود پرداخت و آن ها را نیزد بیمه تامین اجتماعی بیمه می کنند. لذا مشیر صفر تا صد فعالیت هایی که کارفرماها می بایست در این حوزه انجام دهند را بر عهده می گیرد.

من مشاور دارم، پس نیازی به مشیر ندارم!

مشیر از لحظه استخدام کنارشماست و صفر تا صد کارها و تشریفاتی که باید با ‌پرسنل خود (قانونی و حقوقی) رعایت کنید را عهده دار می شود.در حقیقت مشیر انجام دهنده است نه آموزش دهنده یا مشاور.ضمنا مشیر ضمانت هم داره!

من تمام حداقل ها را پرداخت می کنم، چه نیازی به مشیر دارم؟

بیش از 11 میلیون شکایت در سه سال گذشته در ادارات کل کشور طرح شده است. بالای 50 درصد این شکایات حتی بیشتر از حداقل ها را نیز پرداخت می کردند. توجه داشته باشید که کارفرما می بایست طی یک تشریفات قانونی اعم از تنظیم قرارداد، لوایح حقوقی و غیره با پرسنل خود همکاری نماید، لذا مشیر صفر تا صد این کارها را برعهده می گیرد.

چه ضمانتی هست که من در آینده مشمول شکایت در اداره کار نشوم؟

در صورتیکه شما کلیه کارهایی که مشیر گفته را انجام دهید و باز متوجه خسارت به دلیل شکایت پرسنل خود در ادارات کار شوید، کل مبلغ رأی شکایت را بیمه آسیا تا سقف هفتصد میلیون تومان پرداخت می کند.

من هیچ دانشی نسبت به اداره کار ندارم!

نگران نباشید، این دغدغه را بسپارید به مشیر. کافیه نرم افزار مشیر را نصب کرده، سپس مشخصات کارگاه و پرسنل خود را در نزم افزار وارد کنید. از اونحا به بعد مشیر کل موارد مربوط به روابط کار شما با کارمندانتان را بر عهده می گیرد.

کارفرما پس از خرید مشیر چه کارهایی باید انجام دهد؟

وظیفه ورود اطلاعات کارگاه و پرسنل برای یکبار و پس از آن اعلام کارکرد، مرخصی و مساعده پرداختی به پرسنل در طول ماه بر عهده کارفرما و تنظیم، محاسبه حقوق و دستمزد و رسیدهای قانونی بر عهده مُشیر می باشد.

آیا مشیر حقوق و دستمزد را محاسبه می کنه؟

بله، مشیر بر اساس اطلاعات کارکردی که شما در طول ماه از هر طریقی (دستگاه های حضور و غیاب یا به صورت دستی) اخذ می کنید، حقوق و دستمزد پرسنل را محاسبه و فیش حقوقی، فیش واریز به حساب و لیست بیمه را با فرمت PDF از طریق نرم افزار مشیر برای شما ارسال می کند.

مشیر با چه فرمتی اسناد را ارسال می کند؟

مشیر کلیه اسناد را پس از تنظیم طبق جدیدترین قوانین اداره کار با فرمت PDF برای کارفرما ارسال کرده و آموزش نحوه انجام سند را هم در نرم افزار مشیر قرار داده است.

آیا می توانم بخشی از پرسنل خود را در مشیر معرفی کنم؟

بله. شما می توانید مباحث روابط کار بخشی از پرسنل خود را به مشیر بسپارید. به عنوان مثال کارگاهی دارای 25 نفر نیرو می باشد که 10 نفر آن ها با قرارداد پورسانتی یا نیمه وقت فعالیت دارند. کارفرما می تواند تنها با خرید نسخه 15 نفره و ضمانت 000/000/500/2 ریال در مشیر ثبت نام کند.

من کمتر از حداقل های اداره کار پرداخت می کنم، آیا می توانم از مشیر استفاده کنم؟

خیر. مشیر ویژه پرسنلی است که کارفرما حداقل های اداره کار را به صورت ثابت پرداخت و آنان را نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه می کند.

آیا خدمات مشیر گذشته یک کارگاه را هم تحت پوشش قرار می دهد؟

خیر. مشیر عطف به ما سبق نمی شود و از زمان درج کارگر در سامانه، سرویس ارائه می کند.

آیا مشیر پرسنل پورسانتی یا بازاریابانی که به ازای فروش درصد دریافت می کنند را نیز پوشش می دهد؟

خیر، مشیر تنها به کارمندانی سرویس ارائه می دهد که حداقل حقوق اداره کار را به صورت ثابت دریافت و ماهیانه برای آن ها توسط کارفرما نزد سازمان تامین اجتماعی بیمه رد شود.

بیمه ضمانت اجرایی مشیر چیه؟

اولین نرم افزار کشور که بیمه شده است. اگر کارفرمایی از سامانه مشیر استفاده کند و به هر دلیل در ادارات کار متوجه خسارت شود، کل مبلغ شکایت را بیمه آسیا تا سقف هفتصد میلیون تومان پرداخت می کند

بیمه ضمانت اجرایی مشیر به چه صورتی به من تعلق می گیرد؟

به عنوان مثال: شما یک نفر کارمند در تاریخ یکم فروردین ماه 1401 استخدام می کنید و کلیه اسنادی که مشیر در طول این یک سال برای این کارمند تحت فایل PDF برای شما ارسال کرده است را امضاء گرفته یا انجام می دهید. این کارگر در فروردین ماه سال 1402 از شما شکایت می کند؛ در صورتیکه به هر دلیل رای در مراجع اداره کار بر علیه شما صادر شد، کل مبلغ رای را نسبت به سقف پلن خریداری شده حداکثر تا 700 میلیون تومان بیمه آسیا پرداخت می کند.

تا چه زمانی پس از ترک کارگر، می توان از بیمه ضمانت اجرایی مشیر استفاده کرد؟

بیمه مشیر تا 2 سال پس از اعلام ترک کار کارگر در سامانه مشیر به کارفرما تعلق می گیرد.

آیا بیمه نامه ضمانت اجرایی مشیر توسط بیمه آسیا برای بنده صادر می شود؟

بله. این بیمه نیز مشابه کلیه رشته های بیمه ای، یک بیمه نامه برای شما توسط بیمه آسیا با مجوز بیمه مرکزی صادر و از طریق نرم افزار مشیر برای شما ارسال می گردد.

قیمت مشیر چقدره؟

مشیر در چهار پلن ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله سرویس ارائه می کند. به همین ترتیب قیمت هر نفر در پلن ماهیانه 110 هزار تومان، در پلن سه ماهه 90 هزار تومان، در پلن شش ماهه 75 هزار تومان و در پلن سالیانه 50 هزار تومان می باشد.

از کجا باید شروع کنم؟

ابتدا نرم افزار مشیر را از طریق این لینک و بسته به پلتفرم خود نصب نموده، شماره تلفن همراه کارفرما را وارد نموده و یکی از نسخه های مشیر را انتخاب نمایید. پس از آن می بایست اطلاعات کارگاه و پرسنل خود را وارد نمایید.